14.02.2020 - Poczta Walentynkowa

 

 

Poczta Walentynkowa to doskonała okazja, aby wyznać sympatię swojej koleżance lub swojemu koledze. Co ważne, można zrobić to anonimowo, tylko najodważniejsi podpisują się imieniem, nazwiskiem, informują z której są klasy). Informacja o tym, że coś takiego będzie miało miejsce pojawiła się odpowiednio wcześnie, aby wszyscy chętni mogli przygotować walentynkę. W tym czasie miłosne wyznania były zbierane do specjalnego pojemnika, a następnie – w dniu zakochanych rozdane podczas spotkania.

W tym roku uzbierało się ponad 200 walentynkowych laurek. Niektórzy otrzymali po kilka kartek. 

 

 
 
 
 

30.01.2020 - Bal noworoczny uczniów Zespołu

 

 

Karnawał to czas balów i tanecznych szaleństw, którym towarzyszy muzyka i zabawa. Uczniowie klas I - VIII bawili się przy muzyce od godziny 16 do 19.

Wszyscy bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki jak przystało na prawdziwy bal. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Wszyscy mogli uczestniczyć w zabawach i konkursach. Humor dopisywał zarówno dzieciom i wychowawcom.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca uczniowie z żalem opuszczali salę balową. Wszyscy spędzili czas w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości.

KRÓL BALU - KRÓLOWA BALU

Amelia Bednarek Ia - Jan Świętczak Ib
Maria Wysota VI - Jakub Kolasa VIII

 

 
 

30.01.2020 - Bal noworoczny Przedszkolaków

 

 

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły. Jest to atrakcja dostarczająca im wielu przeżyć i radości.

Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, delikatne motylki, biedronki, rycerzy, smoka, piratów, policjantów, Spidermana, Batmana... Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w tańcach.

Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej i bajkowej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, a to było głównym celem tego balu. (AP)

 

 
 

13.01.2020 - Podsumowanie kwesty dla WOŚP

 

 

„Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu”, dlatego w tym roku, po raz pierwszy, ale już wiemy, że na pewno nie ostatni włączyliśmy się do udziału w 28 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy (a było ich 10 – Zuzanna, Kinga, Jakub, Piotrek, Iga, Hania, Kinga, Filip, Dominika i Dawid) zebraliśmy i przekazaliśmy Fundacji WOŚP kwotę 3486,69 zł.

Celem tegorocznej zbiórki było pozyskanie środków finansowych na medycynę zabiegową najmłodszych. Mieszkańcom Grabówki, Niechmirowa i Burzenina dziękujemy za okazaną serdeczność, wielkie serce i każdą wrzuconą do puszki złotówkę. Dziękujemy bardzo uczniom i rodzicom za pomoc i zaangażowanie. (SL)

 

 
 

12.01.2020 - Kwestowanie dla WOŚP

 

 

W niedzielę, 12 stycznia, grupa wolontariuszy z Zespołu Szkół w Waszkowskiem aktywnie uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji WOŚP-u kwestując na ulicach naszych najbliższych miejscowości. Zebrane w tym roku pieniądze przeznaczone będą na rzecz medycyny zabiegowej najmłodszych. Wolontariusze kwestowali w Grabówce, w Burzeninie i w Stolcu oraz Niechmirowie. (SL)

 

 
 

20.12.2019 - Dzień świąteczny

 

 

Jak co roku w przeddzień przerwy świątecznej, w atmosferze bożonarodzeniowej, odbywały się klasowe spotkania świąteczne. Uczniowie i ich rodzice przygotowali świąteczne przysmaki, którymi częstowano wszystkich pracowników szkoły, uczniów, gości.

Po spotkaniach klasowych, wszyscy zebrali się na sali gimnastycznej gdzie uczniowie klasy VIII przedstawili przygotowane przez siebie przedstawienie pt. "Opowieść wigilijna". Tuż przed zakończeniem dnia wszyscy odśpiewali kolędy. Pani dyrektor złożyła wszystkim życzenia świąteczne oraz życzyła udanego wypoczynku.

 

 

 

18.12.2019 - Dziś narodziła się miłość

 

 

Uczniowie klasy VIII, w związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, przygotowali pod okiem swojej wychowawczyni - pani Sabiny Lubańskiej przedstawienie bożonarodzeniowe pt: „Opowieść wigilijna”. Bohaterką tego spektaklu jest nastolatka, która przez swoją nieciekawą przeszłość stała się samolubna i egoistyczna. Pod wpływem spotkań z duchami przeszłości, teraźniejszości i przyszłości zrozumiała swoje postępowanie, i zamiast ukazywać się światu w szarych barwach postanawia pokazać się mu w kolorach tęczy. Efektowna gra aktorska, scenografia, gra świateł i efekty specjalne zachwyciły przybyłych na to spotkanie. Przeżycia jakie dostarczyli widzom nasi młodzi aktorzy zapewne skłonią do refleksji i pozostaną na długo w pamięci.

Spektakl obejrzeli rodzice uczniów klasy VIII oraz zaproszeni goście: Jarosław Janiak, Arkadiusz Słupiński, Jerzy Białczak, Joanna Szmytka, Małgorzata Płuciennik, ks. Paweł Doruch, Monika Szymczak, Terasa Janiak, Katarzyna Kozieł.

 

 

 

13.12.2019 - Dzień Kapci

 

 

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole odbył się Dzień Kapci. W tym dniu nasi uczniowie, a także nauczyciele, przyszli do szkoły w kapciach, skarpetach, bamboszach i wszelkim domowym obuwiu. Wszyscy biorący udział w zabawie cały dzień mogli czuć się swobodnie i komfortowo, a wręcz domowo. Tak mała zmiana w naszej codziennej garderobie, jak zamiana butów na kapcie, okazała się zaskakująco ważna i zabawna. Uczniowie mogli liczyć na pobłażliwość nauczycieli, a szkoła w tym dniu zyskała pięknie wypolerowane podłogi.

 

 
 

12.12.2019 - Dziewczynka z zapałkami

 

 

Uczniowie z klas Ia, Ib i II wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do Teatru Miejskiego w Sieradzu na spektakl pt. „Dziewczynka z zapałkami” przygotowany przez aktorów z grupy teatralnej „Artystyczni” z Gniezna.

Celem wycieczki było m.in. pogłębienie wiedzy o teatrze i rozbudzanie zainteresowania kulturą.

Dzieci poznały przeżycia głównej bohaterki znanej baśni Jana Christiana Andersena. Z zainteresowaniem śledziły przebieg przedstawienia. Miały okazję obejrzeć świąteczną scenografię, która wywarła na nich ogromne wrażenie, ciekawą charakteryzację baśniowych postaci oraz doświadczyć gry świateł i dźwięków. Dopełnieniem całości spektaklu były piosenki wykonywane przez aktorów, które podkreślały jego akcję. Nauczyły się również, że nie można przechodzić obojętnie obok osób, które są w trudnej sytuacji i oczekują naszej pomocy.

Wycieczka była udana, wszystkim towarzyszył dobry humor oraz pozytywne emocje po obejrzanym spektaklu. (EB)

 

 
 

06.12.2019 - Spotkanie z Mikołajem

 

 

Piątek… szóstego grudnia… długo wyczekiwany dzień, w którym dzieci jak zaczarowane same szybko wstały i bez żadnego ociągania pojawiły się w przedszkolu. Każde dziecko cały rok ciężko pracowało na to aby właśnie w tym dniu spotkać Mikołaja i móc odebrać od Niego podarunek.

Nasi podopieczni bardzo starają się “być grzecznym” i doskonale wiedzą że Mikołaj “cały czas na nich patrzy”. Od samego rana dzieci podekscytowane wyczekiwały gościa nasłuchując radosnego okrzyku “ho, ho, ho!” i odgłosów dzwonków.

Za każdym razem gdy tylko otwierały się drzwi od sali wszystkie dzieci aż zatrzymywały oddech z wrażenia. Aż w końcu jeden maluch wypatrzył czerwone ubranie przez okno, niedaleko ogrodzenia szkolnego. Tak! To on! Wielkimi krokami zbliżał się do okien oddziałów przedszkolnych. Zapukał w okno, zadzwonił dzwonkiem i zniknął. Po kilku minutach rozległo się mocne pukanie do drzwi, te uchyliły się a w progu stanął Mikołaj!

Gdy zasiadł wygodnie na specjalnie przygotowanym fotelu w towarzystwie przedszkolnych aniołów i elfów nastała cisza. Dzieci przywitały gościa i nastąpił długo wyczekiwany moment wręczania prezentów. Mikołaj obdarowywał każde dziecko z obu grup przedszkolnych. Wysłuchał wierszyków, piosenek specjalnie ćwiczonych na ten dzień. Po rozdaniu prezentów Mikołaj niczym gwiazdor dzielnie pozował do zdjęć biorąc na kolana kolejno po sobie dzieci.

Atmosfera spotkania była magiczna. Każdy w tym dniu został obdarowany prezentem. Gdy tylko nasz gość się z nami pożegnał szeleszczące paczki w rączkach dzieci zostały otworzone. Bardzo się cieszyły z podarunków które otrzymały. Do zobaczenia za rok!. (DW)

 

 
 

06.12.2019 - Mikołajki na sportowo

 

 

Po raz XV w naszej szkole odbyły się w dniu 06 grudnia szkolne rozgrywki w unihokeju pod hasłem „Mikołaj w spodenkach”. Do tej imprezy uczniowie przygotowują się przez kilka poprzedzających zajęć lekcyjnych wychowania fizycznego. Rozgrywki odbywają się systemem każdy z każdym, drużyna złożona z 5 osób walczy na boisku o lepszy wynik.

W tym roku w kategorii klas młodszych rozegraliśmy 12 meczy (dziewczęta i chłopcy), w grupie starszej tych meczy odbyło się aż 30.
Tegoroczne wyniki przedstawiają się następująco: W grupie młodszej, wśród chłopców, po bardzo wyrównanej i zaciętej walce zwyciężyła drużyna z klasy II, przed klasami III oraz Ia i Ib. Wśród dziewcząt zwyciężyła drużyna z klasy III przed klasami II oraz Ia i Ib.

W grupie starszej – zwycięstwo w kategorii dziewcząt przypadło w udziale drużynie z klasy VII przed klasami VI oraz Va, a w kategorii chłopców wygrali niepokonani w żadnym meczu chłopcy z drużyny klasy VII. I to właśnie oni w meczu finałowym pokonali drużynę dziewcząt, której nie pomógł nawet Mikołaj dzielnie broniący bramki.

Najlepszą drużyną szkoły w XV Turnieju Unihokeja „Mikołaj w spodenkach” 2019 zostali chłopcy z klasy VII – Piotr, Maciej, Dominik, Krystian, Wiktor i Dawid.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, uplasowani na podium – nagrody. Wszyscy na zakończenie imprezy spotkaliśmy się na sali i otrzymaliśmy od Pani Moniki, przewodniczącej Rady Rodziców i czerwonego gościa słodkie upominki. (SL)

 

 
 

03.12.2019 - Próbna ewakuacja

 

 

3 grudnia odbyła się próbna ewakuacja w z udziałem przedstawicieli Straży Pożarnej. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów oraz pracowników naszej szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. O godzinie 9.00, po usłyszeniu sygnału alarmowego, dyrekcja, pracownicy administracji i obsługi, uczniowie oraz nauczyciele udali się drogą ewakuacyjną na boisko szkolne. Po sprawdzeniu budynku, okazało się, że wszyscy bezpiecznie opuścili placówkę. Wszyscy spokojnie wrócili do szkoły. Ewakuacja przebiegła sprawnie i bez paniki. (@)

 

 
 

29.11.2019 - Figloraj

 

 

Nauka nauką, zadania i wypełnianie ćwiczeń są ważne, ale każdemu uczniowi należy się także relaks w postaci swobodnego bujania i hasania. Dzieciaki z przedszkola i uczniowie ze szkoły mieli możliwość korzystania z obwoźnej sali zabaw zwanych w szkole figlorajem lub dmuchańcami. Wszyscy korzystający z dmuchańców ustawionych na sali gimnastycznej mieli możliwość zakupienia waty cukrowej oraz pysznego gorącego prażonego ziarna kukurydzy.   (@)

 

 
 

29.11.2019 - Spotkania andrzejkowe

 

 

Spotkania andrzejkowe mieli także uczniowie klas młodszych. Podczas zajęć poznali tradycję organizowania andrzejek, wróżb i zabaw. Panie przygotowały ciekawe przyjazne wróżby, które podobały się uczniom. W trakcie zabawy uczniowie wspólnie bawili sie przy muzyce, częstowali się pysznymi przekąskami przygotowanymi przez rodziców i panią Gosię. Zabawa podobała się wszystkim. (@)

 
 

28.11.2019 - Dyskoteka andrzejkowa

 

 

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbyła się szkolna dyskoteka andrzejkowa, na której jak zwykle panowała świetna zabawa i miła atmosfera. W międzyczasie uczestnicy zabawy wróżyli sobie przyszłość. Było dużo śmiechu, a także zakłopotania. Ale pamiętajmy, że zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od bardzo dawna, a wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie, chociaż nie jest wykluczone, że może się spełnić.(@)

 
 

27.11.2019 - Miś w przedszkolu

 

 

Pracownicy Gminnej Biblioteki w Burzeninie z okazji Święta Pluszowego Misia odwiedzili przedszkolaków. Dzieci wysłuchały bajki o Kubusiu Puchatku, bawiły się z Misiem. Na koniec otrzymały od Misia prezent w postaci odblaskowego breloczka w kształcie Misia.(@)

 

 

 
 

26.11.2019 - Czekolada, czekolada ...

 

 

Uczniowie klas Va, VII i VIII uczestniczyli w wycieczce autokarowej do Łodzi. W programie był seans filmowy w kinie CinemaCity, pyszne lody, oglądanie świątecznych dekoracji w Manufakturze oraz zakupy.

Kulminacyjnym punktem programu były warsztaty, słodkie warsztaty w Manufakturze Czekolady (Piotrkowska 217). Uczniowie i opiekunowie uczestniczyli w warsztatach, podczas których każdy uczestnik zrobił swoją tabliczkę czekolady oraz dowiedział się jak powstaje od samego ziarenka. Po warsztatach można było napić się gorącej czekolady, oraz zakupić prawdziwe, ciemne czekolady z ziaren pochodzących z najdalszych zakątków świata. (@)

 

 
 

26.11.2019 - Dzień Przedszkolaka

 

 

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jak co roku obchodzony jest 20 września. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Dzień ten ma także dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

W naszym Przedszkolu święto to zostało połączone z Dniem Pluszowego Misia. Od rana dzieciaki wspólnie a animatorami uczestniczyły w zabawach ruchowych, grach, konkursach. Przedszkolaki bawiły się wspólnie ze swoimi Misiami, które zaprezentowały całej społeczności szkolnej podczas uroczystego marszu. Na koniec, dzieci rozdawały pyszne ciasteczka w kształcie misia. (@)

 

 
 

19.11.2019 - Trawestacja "Dziadów cz II"

 

 

Uczniowie klasy Vb w ramach koła artystycznego pod opieką pani Agnieszki Czekalik zajęli się przygotowaniem parafrazy utworu Adama Mickiewicza pt. "Dziady cz II". Trawestacja, którą przygotowali uczniowie, zmieniająca tekst i styl spodobała się publiczności, którą byli rodzice młodych aktorów. Wypracowane efekty na kółku artystycznym zadziwiły rodziców, którzy nagrodzili występujących gromkimi brawami. Nie ukrywali, że czekają na kolejne występy. (ACz)

 
 

12.11.2019 - Dzień profilaktyki

 

 

12 listopada odbyły się warsztaty profilaktyczne, w których uczestniczyli uczniowie z klas IV-VIII. Zajęcia  prowadzone były przez panią psycholog Ewę Bujak - pracownika Małopolskiego Ośrodka Edukacji Profilaktycznej. Tematyka obejmowała min. cyberprzemoc, profilaktykę uzależnień od różnego rodzaju środków psychoaktywnych, agresję i przemoc rówieśniczą.

Podczas spotkania określono przyczyny sięgania po środki psychoaktywne, wskazano negatywne skutki używania tego typu substancji. Działania profilaktyczne i edukacyjne dla młodzieży są niezwykle istotne, mają na celu uświadomienie młodym ludziom ryzyka związanego z używaniem takich substancji, jak również uczenie asertywności w przypadku presji ze strony otoczenia.

Uczniowie bardzo pozytywnie oceniali zajęcia w których uczestniczyli. (@)

 

 

11.11.2019 - Święto Niepodległości

 

 

Delegacja uczniów, nauczycieli oraz rodziców uczestniczyła w gminnych obchodach Święta Niepodległości w Burzeninie.

Program uroczystości obejmował uroczystą mszę świętą w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym, przemarsz uczestników na rynek pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego i złożenie wiązanek, uroczystości w Gminnym Domu Kultury. (@)

 

 

 

08.11.2019 - Akademia - Święto Niepodległości

 

 

8 listopada społeczność naszej szkoły uczestniczyła w obchodach przypadającego 11 listopada Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie klasy VI przygotowali lekcję historii, podczas której przypomnieli losy Polski okupowanej przez zaborców Rosję, Prusy i Austrię oraz Polaków walczących o wolność. Najważniejsze daty, wydarzenia i postaci zobrazowały 123 lata niewoli narodu polskiego i jego dążenia do odzyskania niepodległości. W trakcie uroczystości można było usłyszeć przepiękne utwory muzyczne oraz wiersze o tematyce patriotycznej.

O godzinie 11.11, odśpiewano 4 zwrotki hymnu polskiego, angażując się w ten sposób w akcję „Szkoła do hymnu”. (LW)

 

 

 

30.10.2019 - Szkoła pamięta

 

 

W ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta” uczniowie klas VI i VIII naszej szkoły odwiedzili wraz z nauczycielami Lucyną Wrocinską i Sabiną Lubańską cmentarz w Burzeninie. Uporządkowali groby osób zabitych w Szczawnie podczas II wojny światowej oraz cenionych działaczy społeczności lokalnej min. dziedzica wsi Waszkowskie. Uporządkowano również groby zmarłych nauczycieli.

W Szczawnie uporządkowano pomnik pamięci rozstrzelanych we wrześniu 1939 roku mieszkańców tej wsi, zapalono znicze.

W dniu 1 listopada uczniowie zapalili, otrzymane z funduszu samorządu znicze, na grobach nieznanych żołnierzy na okolicznych cmentarzach.

Działania miały na celu uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności związanych z „małą ojczyzną” i poznanie historii najbliższego regionu. (SL)

 
 
 

25.10.2019 - Ślubowanie pierwszoklasistów

 

 

W 25. dniu października, w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

Na uroczystość przybyła pani dyrektor naszej szkoły, rodzice uczniów klas pierwszych, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz delegacje starszych kolegów z klasy drugiej i trzeciej.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej przedstawili to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do prezentowania swoich umiejętności. Pięknie recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz odpowiadali na ważne pytania. Doniosłym momentem było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania na ucznia - dużym, kolorowym ołówkiem dokonała tradycyjnie pani dyrektor Jolanta Lechowicz. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Waszkowskiem. Dowodem tego wydarzenia były akty ślubowania oraz pamiątki i dyplomy wręczone uczniom przez wychowawców. Najmłodsi otrzymali też upominki i słodycze od rodziców, pani dyrektor, starszych kolegów i Samorządu Uczniowskiego.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. (EB)

 

 

 

 

24.10.2019 - Turniej o Puchar Tymbarku

 

 

Piłkarska pasja, marzenia, szansa na odkrycie talentu oraz dużo dobrej zabawy - tak w skrócie można opisać największy w Europie turniej dla dzieci, który już od prawie 20 lat gości na sportowej mapie Polski. W Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” organizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej do tej pory udział wzięło ponad 2 miliony piłkarek i piłkarzy.

W tym roku po raz kolejny do tych rozgrywek zgłosiliśmy drużynę z naszej szkoły. W kategorii U10, w dniu 24 października w Sieradzu odbyły się rozgrywki na szczeblu powiatowym. Do rywalizacji stanęły drużyny z SP Warta, SP 4 z Sieradza, SPGS z Sieradza, FC Bonus ze Stolca i SP Waszkowskie.

Dla naszych młodych piłkarzy był to pierwszy taki sprawdzian własnych umiejętności piłkarskich. Chłopcy mieli okazję porównać swoje siły z siłami zawodników z innych drużyn. Mimo przegranych meczy, istotną rzeczą jest zdobyte doświadczenie, i możliwość zawarcia nowych znajomości. Na zakończenie każdy z chłopców otrzymał medal za uczestnictwo w Jubileuszowym – 20 Tymbarku. (SL)

 

 

 

15.10.2019 - Nowa świetlica szkolna

 

 

15 października oddano do użytku nową świetlicę szkolną, w której uczniowie bawią się i uczą korzystając miedzy innymi z nowoczesnego dywanu interaktywnego. Każde zajęcia na świetlicy są dużo bardziej atrakcyjne, a dzieci w niezwykły sposób rozwijają swoją spostrzegawczość i integrację sensoryczną, ale przede wszystkim kreatywność.

Zestaw zawiera 30 gier i 30 programów edukacyjnych, które mogą być wykorzystywane również na zajęciach lekcyjnych w klasach I - III oraz zajęciach specjalistycznych. (AS)

 

 

 

14.10.2019 - Dzień Edukacji Narodowej

 

 

Dzień Edukacji Narodowej, to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku.

Dzisiaj to święto nauczycieli, wychowawców, pracowników szkół i przedszkoli.

Uczniowie klasy III, VII i VIII przygotowali wierszyki, piosenki oraz scenki dla pracowników naszej szkoły. Nauczycielom podziękowali za trud wkładany w wychowanie, nauczanie oraz opiekę, paniom sprzątaczkom za czyste sale lekcyjne i korytarze, paniom kucharkom za pyszne obiady.

Życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły złożył Pan Wójt, Przewodnicząca Rady Gminy Burzenin oraz Przewodnicząca Rady Rodziców. Rozdano kwiaty i upominki.

Tradycyjnie przyznano odznaki najsympatyczniejszych pracowników i nauczycieli szkoły. W tym roku sok z 3 cytryn wypili: Pan Stanisław Sójka, Pan Krzysztof Bałon, Pani Agnieszka Gawrońska i Pani Sabina Lubańska.

 

 
 

11.10.2019 - Miś Niegrzeczniś

 

 

Aktorzy Teatru "Kurtyna" z Krakowa odwiedzili nas z przedstawieniem profilaktycznym pt. „Miś Niegrzeczniś”.

Bajka ta mówiła o niegrzecznym Misiu, który nie słuchał mamy, pani w przedszkolu, klasie i ciągle wpadał w jakieś kłopoty.

W końcu przyszedł taki dzień, że Misiu zrozumiał swoje złe zachowanie i postanowił się zmienić. Nie wiedział jak ma to zrobić i gdzie szukać pomocy, ale na szczęście spotkał detektywa, który uświadomił mu, że odpowiedź znajdzie, czytając książki.

Ta urocza bajkowa przypowieść była pełna zwrotów akcji scenicznych, humoru ,wesołych piosenek i interakcji z publicznością.

 

 

 

11.10.2019 - Super prank

 

 

Poznajcie Gosię. A potem zastanówcie się, bo……. może Gosia to Wy? Bohaterka obejrzanego przez nas 11 października spektaklu „Super prank” w wykonaniu krakowskiego Teatru „Kurtyna” to nastolatka, która przeprowadziła się ze wsi do miasta.

Dziewczynka nie potrafi odnaleźć się w nowej rzeczywistości i w szkole czuje się gorsza. Widzi, że jej rówieśnicy robią niemądre rzeczy, aby zaistnieć w grupie. Presja grupy jest silna i Gosia także zaczyna się powoli zmieniać. Spokojna nastolatka nie radzi sobie z własnymi emocjami i tak bardzo boi się odrzucenia, że podejmuje ryzykowną decyzję.

Tytułowy prank to żart, wyzwanie, ale czy warto je podjąć, narażać swoje zdrowie i życie, aby przypodobać się grupie? Gosia już wie, że nie warto. Bądź jak Gosia. (@)

 

 

 

07.10.2019 - Lekcje w ogrodzie botanicznym

 

 

Uczniowie trzech klas, 4, 5b i 6, uczestniczyli w zajęciach terenowych w ogrodzie botanicznym w Łodzi. Podczas lekcji uczniowie obserwowali oznaki jesieni oraz omawiali z prowadzącym zmiany zachodzące o tej porze roku w przyrodzie. Poznali różnorodność owoców i nasion, zdobywając o nich wiele interesujących informacji. Obejrzeli gatunki roślin, których kwiaty lub barwa liści są szczególnie atrakcyjne jesienią, a także próbowali wyjaśnić różnorodne zjawiska zachodzące w przyrodzie. Uczestnicy wycieczki obejrzeli również wystawę "Grzyby znane i mniej znane".

Kolejnym punktem wycieczki był seans filmowy. "Wyprawa Magellana", animacja opowiadająca o wyprawie dookoła świata. Walka z żywiołem oceanu, rajskie wyspy, o których nie śniło się nikomu, nieznane plemiona, niespodziewana miłość oraz wielkie piękno i jeszcze większe niebezpieczeństwa, które czyhały na śmiałków w każdej sekundzie.

Przed powrotem do domu uczniowie zjedli pyszny obiad w Polskiej Chacie.(@)

 

 

 

...

 
Copyright by Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół w Waszkowskiem