04.09.2019 - Uroczystości w Szczawnie

 

 

Uczniowie naszej szkoły, nauczyciele i pracownicy oraz rodzice uczestniczyli w obchodach 80 rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej, które odbyły się w Szczawnie.

Uroczystości rozpoczęto od przedstawienia rysu historycznego ówczesnych wydarzeń oraz rekonstrukcji historycznej przedstawiającej życie mieszkańców Szczawna na kilka dni przed wybuchem wojny. Uczniowie z klas VI - VIII wcielili się w postaci dzieci, dorosłych, ukazując beztroską zabawę w ostatnie dni wakacji 1939 roku oraz codzienne życie mieszkańców. Była to dla nich doskonała lekcja historii, na żywo ukazująca dramat tamtych dni.

Apel pamięci i koncert pieśni patriotycznych wraz z odprawioną Mszą Świętą upamiętnił rozstrzelanych mieszkańców wsi Szczawno.

Uroczystość zakończono poświęceniem krzyża przy odnowionym pomniku i złożeniem wiązanek przez delegacje. (LW)

 

 
 

02.09.2019 - Rozpoczęcie roku szkolnego

 

 

Drodzy Uczniowie,
życzę, aby rozpoczynający się rok szkolny 2019/2020 był pełen sukcesów, ciekawych wyzwań edukacyjnych i rozwijających doświadczeń. Niech czas spędzony w przedszkolu i w szkole pozwoli odkryć nowe pasje i rozwinąć zainteresowania. Życzę, aby nie zabrakło Wam energii i zapału w poznawaniu świata, a jego odkrywanie dostarczało wiele radości.

 

Szanowni Nauczyciele, Pracownicy Obsługi,
życzę Państwu satysfakcji z podejmowanych działań i dumy z osiągnięć swoich podopiecznych. Niech rozpoczynający się rok szkolny będzie czasem spokojnej i efektywnej pracy.

 

Szanowni Rodzice,
jesteście Państwo ważną częścią szkolnej społeczności. Życzę Państwu dobrej współpracy z nauczycielami i wychowawcami szkół i przedszkoli. Niech to współdziałanie zaowocuje sukcesami Waszych dzieci i przyniesie wiele powodów do zadowolenia.

Dyrektor

 

 

 

...

 
Copyright by Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół w Waszkowskiem