15.04.2019 - Egzamin ósmoklasisty

 

 

Uczniowie klasy ósmej przystąpili do pierwszej, z trzech części egzaminu ósmoklasisty. W dniu dzisiejszym uczniowie pisali test z języka polskiego, na który składały się zarówno zadania ‎zamknięte (tj. takie, w których uczeń wybiera jedną odpowiedź z kilku podanych), jak i zadania otwarte (tj. takie, w których uczeń samodzielnie formułuje odpowiedź).(@)

 

 
 

10.04.2019 - Teatr Show

 

 

Dzieci z grup przedszkolnych oraz uczniowie z klas I – III wzięły udział w interaktywnym widowisku multimedialnym przygotowanym przez Teatr Show. Widowisko oparte było na powieści "Doktor Dolittle i jego zwierzęta”, która jest lekturą dla uczniów szkół podstawowych w klasach I – III. Podczas widowiska, grupa dzieci wzięła udział w zadaniach aktorskich, których celem było zbudowanie fabuły na kanwie literackiego pierwowzoru i zrealizowanie badawczej misji S.O.S.

Przedstawiona na scenie Miejskiego Teatru w Sieradzu baśń opowiadała o próbie porozumienia się z innymi. Wśród fantastycznej scenerii pojawiły się rzeczywiste problemy życiowe. Takie połączenie elementów realnych i fantastycznych to cechy baśni nowoczesnej. Była to inspirująca lekcja edukacji teatralnej dla najmłodszych.

Uczestnicy dowiedzieli się jak pracować z kamerą i mikrofonem. Zobaczyli fragmenty animowanego filmu o doktorze Dolittle i wystąpili w filmowym studio telewizyjnym. (@)

 

 
 

04.04.2019 - Ozoboty

 

 

Uczniowie klasy II rozpoczęli cykl zajęć z programowania. Na pierwszej godzinie zajęć poznali Ozoboty, dowiedzieli się jaka jest zasada działania robota, a następnie przy pomocy karty kodów tworzyli własne trasy dla Ozobota oraz zmagali się z prostymi zadaniami programistycznymi. Cykl zajęć poprowadzi pan Krzysztof B. (@)

 

 
 

04.04.2019 - Dzień warzyw i owoców

 

 

W bieżącym roku szkolnym dzieci z grup przedszkolnych kolejny raz uczestniczą w programie "Kubusiowi Przyjaciele Natury". Jest to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś.

Celem programu jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Zgłaszając się do programu przedszkole otrzymało wyjątkowe materiały i upominki edukacyjne.

Bohaterem wszystkich materiałów programu jest Kubuś, który pokazuje dzieciom piękno natury i uczy, jak ją chronić. Dzięki specjalnie nagranym bajkom, dzieci mogą przenieść się z Kubusiem we wspaniały świat wyobraźni. Przeżywając rozmaite przygody, poznają rośliny i zwierzęta, uczą się jak należy zachowywać się na łonie natury, jak ważna jest segregacja śmieci i dokładne zakręcanie kranu oraz jak zdrowo się odżywiać jedząc codziennie 5 porcji warzyw, owoców lub pijąc soki.

W ramach realizacji programu, 4 kwietnia odbył się Dzień warzyw i owoców pod hasłem „Dbam o siebie i jem warzywa i owoce”.

Dzieci podczas zajęć dowiedziały się co oznacza pojęcie "odżywianie", jak skomponować pełnowartościowy posiłek, dlaczego ważne są owoce i warzywa, co może być porcją warzyw i owoców i ile należy ich spożywać dziennie. Na zakończenie przygotowały zdrowe przekąski z warzyw i owoców, którymi częstowali swoich starszych kolegów i koleżanki oraz nauczycieli. (@)

 

 
 

02.04.2019 - Ogólnopolski konkurs matematyczny

 

 

Konkurs Panda przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych klasy IV-VIII. Jego celem jest urozmaicenie programu zajęć i zachęcenie uczniów do rozwijania swoich umiejętności. Jest to konkurs przeprowadzany w formie testów jednokrotnego wyboru.

Do konkursu w naszej szkole przystąpiło 10 uczniów w pięciu kategoriach wiekowych - klasa IV, V, VI, VII i VIII. Po otworzeniu przesyłki z materiałami konkursowymi, uczniowie przystąpili do kodowania kart odpowiedzi: kodu szkoły, nazwiska i imienia oraz właściwej klasy.

Następnie, w obecności uczniów została otwarta koperta z arkuszami konkursowymi. Po rozdaniu testów uczniowie przystąpili do rozwiązywania zadań. Rozpoczęcie pracy nastąpiło o godzinie 14:00. Na rozwiązanie zadań przewidziano 45 minut.

Test składał się z 30 pytań. Do każdego pytania podane były cztery warianty odpowiedzi, z których tylko jeden był prawidłowy. Każda z odpowiedzi jest punktowana. Za udzielenie prawidłowej odpowiedzi uczestnik otrzyma 1 punkt. Natomiast za błędną odpowiedź -1 punkt. Jeżeli zawodnik nie udzieli odpowiedzi na dane pytanie otrzyma 0 punktów.

Po upływie wyznaczonego czasu nadzorujący konkurs nauczyciel matematyki odebrał karty odpowiedzi od konkursowiczów. Zebrane karty przesłano do Organizatora Konkursu.Z niecierpliwością czekamy na rozstrzygnięcie konkursu. (@)

 
 

01.04.2019 - Liga zadaniowa - Sigma i Pi

 

 

Rozpoczęły się trzymiesięczne zmagania z matematyką w szkolnej lidze zadaniowej "Sigma i Pi". Każdy chętny będzie mógł rozwiązywać zestawy zadań, które ukazywać się będą co dwa tygodnie. Zbierane punkty za poprawnie rozwiązane zadania będą zamieniane na oceny z przedmiotu matematyka. (@)

 

 
 

...

 
Copyright by Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół w Waszkowskiem