ePodręczniki.pl - Edukacja wczesnoszkolna - klasy I - III ePodręczniki.pl - Edukacja podstawowa - klasy IV - VI

 

Jakie jest dziś naturalne środowisko komunikacyjne dzieci i młodzieży? Bez wątpienia Internet. To tu, w sieci, uczniowie szukają informacji, inspiracji, wymieniają się wiadomościami i doświadczeniami. Dlatego tworzymy e-podręczniki. Mają być odpowiedzią na potrzeby uczniów i wyzwania nowoczesnej, cyfrowej szkoły.

E-podręczniki to całe środowisko uczenia się i nauczania. Dadzą możliwość pracy w zespołach i dopasują się do indywidualnego stylu nauki. Zasoby mogą się dynamicznie zmieniać. Każdy uczeń i nauczyciel na swoim koncie – profilu będzie mógł gromadzić własne materiały, dzielić się nimi, tworzyć autorskie wersje podręcznika.
 

Czy e-podręczniki zastąpią tradycyjne, papierowe skrypty? Nie muszą. O ich popularności zdecyduje uczeń i nauczyciel. Będą pomocą dydaktyczną i narzędziem, uzupełnieniem lub alternatywą dla dotychczasowych wydawnictw. Nauczyciel sam zdecyduje, czy sięgnąć po zadania interaktywne na lekcji, zabrać uczniów w wirtualny spacer po Czarnolesie i Colosseum, wykorzystać zasoby w formule „odwróconej klasy”, zachęcić do interdyscyplinarnego projektu badawczego. Może tylko zajrzy do kompendium wiedzy, słownika definicji. A uczeń w domu sam wyłowi to, co go zaciekawi.

 

E-podręczniki będą całkowicie bezpłatne dla wszystkich. Dostępne z dowolnego miejsca o dowolnej porze, siedem dni w tygodniu. Online i offline – w razie kłopotów z siecią, za pomocą aplikacji natywnych dla systemów operacyjnych Android, IOS, Windows. Na komputerach, laptopach, tabletach i smartfonach, czytnikach e-booków, tablicy interaktywnej.

Chcemy je integrować ze szkolnymi dziennikami elektronicznymi, platformami e-learningowymi. I będzie można wydrukować ich treści w wersji PDF, ePUB, ODT.

Ułatwią kształcenie umiejętności i budowanie wiedzy uczniów poprzez różnorodne formy aktywności i przekazu, ćwiczenia interaktywne, materiały multimedialne. Dadzą możliwość tworzenia lekcji interdyscyplinarnych, autorskich nauczycielskich wersji podręcznika, pracy grupowej, kształcenia indywidualnego.

Wszystkie treści wytworzone dla e-podręczników zostaną opublikowane na wolnej licencji Creative Commons. Staramy się ułatwić korzystanie z e-podręczników dzieciom i nauczycielom niepełnosprawnym, tworzymy udogodnienia. Szykujemy translatory do wydruku w alfabecie Braille’a.

Planujemy wzbogacanie zbiorów o kolejne podręczniki, multimedia, rozwijanie treści i funkcjonalności, wprowadzanie nowych technologii. Będziemy się wsłuchiwać w uwagi i krytyki, reagować na potrzeby i propozycje. Modyfikować i unowocześniać, starając się nadążyć za rozwojem technologii i wzrostem oczekiwań najbardziej wymagającego odbiorcy – ucznia.

 

...

 
Copyright by Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół w Waszkowskiem