01.09.2014 - Rozpoczęcie roku szkolnego

 

Dziś - 1 września, spotkaliśmy się by rozpocząć rok szkolny 2014/2015. Uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz wójt Gminy Burzenin - pan Jarosław Janiak, zastępca przewodniczącego Rady Gminy Burzenin - pani Małgorzata Płuciennik, przewodniczący Rady Rodziców Zespołu - pan Zdzisław Szmytka wysłuchali przemówienia pani dyrektor - Jolanty Lechowicz oraz czytanego przez panią Sabinę Lubańską listów Ministra Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka. Pan Jarosław Janiak życzył zebranym uczniom, w szczególności pierwszoklasistom, wielu sukcesów, rozwoju zainteresowań i talentów, poznania nowych kolegów i koleżanek oraz zadowolenia i radości z codziennego przebywania w szkole.

 

 

01.09.2014 - 75 rocznica wybuchu II wojny

 

Uczniowie i harcerze z naszej szkoły uczestniczyli w uroczystościach 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej, podczas której zapalili znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza oraz grobach zamordowanych mieszkańców Szczawna. Uroczystość zakończyła Msza Święta, po której odsłonięto tablicę pamiątkową "Pamięci mieszkańców gminy Burzenin poległych, zamordowanych i zaginionych podczas II wojny światowej".

 

 

04.09.2014 - Uroczystości w Szczawnie

 

Harcerze i uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w Mszy Świętej w Szczawnie poświęconej rozstrzelanym mieszkańcom wsi we wrześniu 1939 roku. Po złożeniu kwiatów przy pomniku zebrani uczestniczyli w zasadzeniu "Dębu wolności" dla uczczenia 25 lat wolnej Polski.

 

 

13.09.2014 - Pszczółki w ZOO

 

Uczniowie klasy 3 wybrali się na wycieczkę do ZOO w Łodzi, zorganizowaną przez Dom Kultury w Burzeninie, w ramach projektu "Mała pszczoła wiele zdoła". Uczniowie poznali tajemnice życia pszczół. Obejrzeli pszczelą rodzinę i zapoznali się z pracą pszczelarza. Na koniec spróbowali różnych rodzajów miodu. Przy okazji lekcji o pszczołach zwieli łódzkie zoo.

 

 

19.09.2014 - Sprzątanie Świata 2014

 

„Turysto! Szanuj Środowisko!”.
 

Pod takim hasłem ruszyła już w kwietniu tegoroczna akcja "Sprzątanie świata – Polska 2014". Tym razem zachęcano do refleksji nad wpływem na środowisko w czasie wypoczynku, na urlopie, w czasie pobytu na łonie przyrody. W jaki sposób oddziałujemy na przyrodę podczas wędrówki górskim szlakiem, podczas spaceru po lesie czy rejsu żaglówką po jeziorze? Co każdy z nas może zrobić, żeby zmniejszyć swój negatywny wpływ na środowisko. Kulminacja akcji ma miejsce właśnie teraz jesienią.
 

Również nasza szkoła przyłączyła się do finału tegorocznej akcji sprzątania. Po lekcjach odbył się apel podczas, którego przypomniano historię akcji, tegoroczne hasło oraz rozdane zostały rękawiczki i worki. Grupy dowiedziały się o przydzielonych miejscach sprzątania.
Wyruszyliśmy ...
 

Tradycyjnie już najmłodsi sprzątali tereny szkolne i wokół szkoły. Uczniowie klas I - III teren za szkołą wraz z pobliskimi laskami, a najstarsi tereny miejscowości Jarocice, Waszkowskie, Nieczuj.
 

W tym roku zauważyliśmy, że śmieci jest mniej niż w poprzednich latach. Niemniej uzbieraliśmy kilka worków.
 

 

24.09.2014 - Biegi przełajowe

 

W Sieradzu odbyły się powiatowe indywidualne biegi przełajowe. Na linii startu stanęły zawodniczki ze wszystkich szkół podstawowych naszego powiatu. Nasza szkołę reprezentowały uczennice klasy VI – Justyna Woźniak i Aleksandra Woźniak. Dziewczęta miały do pokonania trasę 1000m w warunkach naturalnego ukształtowania terenu. Justyna przekroczyła linię mety jako 10 wśród 126 zawodniczek. Gratulujemy

 

 

30.09.2014 - Dzień Chłopaka

 

Obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopca. Dziewczęta złożyły życzenia swoim kolegom, a także wręczyły prezenty. Dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego obdarowały wszystkich chłopaków ze szkoły słodkimi lizakami :)

 

03.10.2014 - II Dzień Regionalny

 

Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich Gminy Burzenin wspólnie z uczniami klasy VI przygotowało Szkolny Dzień Regionalny w ramach realizacji Projektu "Śladami Polskiej Wsi - tradycje i zwyczaje".
 

Trudne warunki sprawiały, że życie na wsi nie było łatwe. Głównym źródłem utrzymania, była uprawa roli i hodowla zwierząt gospodarskich. Gospodynie samodzielnie przygotowywały potrawy, produkty żywnościowe. Tegoroczny Dzień Regionalny poświęcony był gospodyniom. Zaproszone Panie opowiadały między innymi o codziennym trudzie przygotowywania posiłków oraz o sposobie konserwowania żywności.
 

Uczniowie naszego Zespołu mogli samodzielnie przygotować:
polewkę i zupę z dyni, chleb żytni, masło, podpłomyki oraz poszatkować kapustę i włożyć ją do beczki ubijając nogami naszykować na kiszenie.
 

Każdy z uczestników zajęć miał możliwość degustacji przygotowanych specjałów: chleba, masła, serów, podpłomyków, zup i wędlin.
 

Drugi Dzień Regionalny był kontynuacją zajęć przeprowadzonych w poprzednich latach.

 

 

14.10.2014 - Dzień Edukacji Narodowej

 

Uczniowie klasy VI wspólnie z Samorządem Uczniowskim przygotowali akademię podczas której przedstawili montaż słowno – muzyczny, podziękowali wychowawcom, nauczycielom za mądre słowa, wsparcie, za życzliwość i dobrą atmosferę na lekcjach, a pracownikom obsługi za cierpliwość. Wręczenie kwiatów zakończyło część artystyczną spotkania.

 

W drugiej części ogłoszono wyniki głosowania uczniów szkoły na „Najsympatyczniejszych 2014”. Wyciśnięty sok z cytryny wypili, obdarzając wszystkich szerokim uśmiechem: pan Stanisław, pani Ela, pani Sabina i pan Krzysztof.
 

Na zakończenie uroczystości życzenia nauczycielom i pracownikom Zespołu złożyli: pan Arkadiusz Słupiński – zastępca Wójta Gminy Burzenin, Małgorzata Płóciennik - zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Burzenin, Zdzisław Szmytka – przewodniczący Rady Rodziców Zespołu.

 

 

 

29.10.2014 - Zbiórka żołędzi i kasztanów

 

Rok szkolny 2014/2015, to kolejny rok współpracy z Kołem Łowieckim „Wiarus”. W ramach współdziałania z łowczymi i myśliwymi oraz leśniczymi przeprowadzona została zbiórki żołędzi i kasztanów dla zwierzyny łownej. W akcji uczestniczyli uczniowie wszystkich klas. Zbiórka trwała prawie miesiąc. Włączali się w nią również rodzice zabierając swoje pociechy na popołudniowe spacery, w poszukiwaniu dorodnych kasztanowców i dębów.

Zbiórka miała także charakter edukacyjny, bowiem kształtowała umiejętność rozpoznawania pospolitych gatunków drzew i krzewów. Uczniowie zapoznawali się z gatunkami drzew występującymi rzadko w okolicy (np. buk, grab, wiąz) oraz z gatunkami obcego pochodzenia.

29 października odebrano zebrane owoce. Na pewno będą smakowały zwierzakom.

 

 

11.11.2014 - Święto Niepodległości

 

Tłumy Burzeninian wzięły udział w tegorocznych obchodach odzyskania przez Polskę niepodległości. Rozpoczęła je msza święta w intencji Ojczyzny koncelebrowana przez miejscowych księży.

Po mszy świętej uczestnicy uroczystości przemaszerowali na rynek, gdzie pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego złożono wiązanki kwiatów. Młodzieżowa Orkiestra Dęta odegrała hymn państwowy, a Chór Kościelny odśpiewał pieśni patriotyczne.

Następnie w Gminnym Ośrodku Kultury dzieci z Zespołu Szkół w Burzeninie zaprezentowały montaż słowno-muzyczny poświęcony odzyskaniu przez nasz kraj niepodległości. Po nim mini koncert pieśni patriotycznych zagrała Młodzieżowa Orkiestra Dęta. Po części artystycznej Burzeninianie obejrzeli makiety grodów wczesnopiastowskich wykonanych przez uczniów klas piątych.

Nasz Zespół reprezentowali nauczyciele oraz uczniowie klas IV - VI.
Żródło: Info Tydzień, mk

 

13.11.2014 - Święto Niepodległości - akademia

 

Tegoroczna akademia z okazji 96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyła się pod hasłem "Kocham Cię, Polsko!".

Na początku odczytano list Prezydenta RP, w którym Bronisław Komorowski stwierdza, że "wolność, którą mamy na co dzień, trzeba szanować i pielęgnować. Jest ona naszą wspólną sprawą i naszym wspólnym zadaniem. Korzystać z wolności to rozumieć jej wartość, jej cenę i szanować tych, którzy umieli poświęcić dla niej wszystko".

Następnie zostały przypomniane najważniejsze wydarzenia z historii Polski, począwszy od lat zaborów, aż po rok 1918, w tym powstanie listopadowe i powstanie styczniowe, a także utworzenie Legionów Polskich przez Józefa Piłsudskiego. Akademia zakończyła się piosenką "Kocham Cię, Polsko!".

 

 

 

26-26.11.2014 - Święto Misia

 

W dniu 25 listopada dzieci z grup przedszkolnych zaprezentowały swoje prace plastyczno - techniczne całej społeczności szkolnej. Wszystkie narysowane, wyklejone, wydrapane, wykulkane Misie podobały się oglądającym je uczniom, nauczycielom i rodzicom. Najciekawsze prace zostały nagrodzone.

Następny dzień, 26 listopada, był dniem Przedszkolaka i parady Misiów. W godzinach 9 - 12 wszystkie dzieci bawiły się wraz z animatorkami na sali gimnastycznej, gdzie mogły wejść do bańki mydlanej, postrzelać z łuku, chodzić po szyszkach, wykonać naszyjnik dla swojego Misia, ... Wszyscy bawili się znakomicie.

Dzień zakończyła parada Misiów. Każdy przedszkolak zaprezentował swoją przytulankę śpiewając piosenkę o misiach.

 

 

27.11.2014 - Andrzejkowe tańcowanie

 

Dawniej Andrzejki miały nieco inny charakter, więcej było w nich magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Obecnie stały się wesołym spotkaniem towarzyskim, dostarczającym wielu przeżyć i emocji, a przepowiednie traktowanie są mniej serio, bardziej z przymrużeniem oka.

Samorząd Uczniowski przygotował dla uczniów dyskotekę andrzejkową, a każda klasa z wychowawcą poczęstunek i kilka ciekawych wróżb. Były cztery rodzaje wróżb, a każda z nich miała inne znaczenie. Wróżba pierwsza polegała na wylosowaniu kartki i przeczytaniu kim zostanie się w przyszłości. Wróżba druga polegała na wbiciu igły w papierowe serce i odgadnięcie kogo poślubimy. Wróżba trzecia polegała na wyrzuceniu dwóch kostek do gry.
Wróżki, które zajmowały się wróżbą powiedziały co dobrego Cię czeka. Ostatnia wróżba polegała na odkryciu jednego z czterech kubków, pod którymi był różaniec, koniczyna, pieniążek, pierścionek oraz smutna buźka oznaczająca pech. Jeden pusty kubek przepowiadał kłopoty.

Impreza andrzejkowa zakończyła się o godz. 19.00. Wszyscy byli bardzo zadowoleni.

 

 

28.11.2014 - Ślubowanie pierwszoklasistów

 

Uczniowie klasy pierwszej złożyli ślubowanie. Wszyscy byli bardzo wzruszeni. Dzieci pięknie zaprezentowały swoją wiedzę w turnieju przygotowanym przez wychowawczynię – Panią Joannę. Wszyscy otrzymali gromkie brawa od publiczności, a starsi koledzy zatwierdzili gotowość najmłodszych stażem kolegów do ślubowania.

Po ślubowaniu Pani Dyrektor ”magicznym ołówkiem” pasowała każde dziecko na ucznia klasy pierwszej. Następnie zostały wręczone liczne prezenty: teczki, ołówki, gumki i inne przybory oraz kosze słodkości od przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.

Po oficjalnych uroczystościach uczniowie udali się na poczęstunek przygotowany przez mamy. Wszystkim podobały się torty, które po rozkrojeniu na kawałki pięknie prezentowały kolorowe warstwy.

 

 

5.12.2014 - Mikołaj przyjechał traktorem

 

Mikołaj przyjechał traktorem! Tak, tak! Brak śniegu przyczynił się do tego, że ten oczekiwany w piątek gość pokonał drogę na piechotę. Kilkaset ostatnich metrów przejechał na przyczepie doczepionej do traktora. Wzbudził tym wyczynem, niemałą sensację wśród przedszkolaków, które wypatrywały go od samego rana. Wszystkie dzieci, które odwiedził Mikołaj, chętnie recytowały wierszyki i śpiewały piosenki aby otrzymać upragnione prezenty.

Wręczanie prezentów najmłodszym sprawiło Mikołajowi wiele przyjemności. Niestety, nie tylko nimi Mikołaj żyje.

Od rana na sali gimnastycznej rozgrywane były mecze unihokeja, które miały wyłonić najlepszą drużynę szkoły. Około godziny 12.00 wszystko było jasne. Chłopcy z klasy VI okazali się najlepsi w grze w unihokeja.

15 finałowy mecz unihokeja rozegrany został przez drużynę chłopców z klasy VI i drużynę Mikołaja. Zakończył się zwycięstwem drużyny szóstoklasistów. Otrzymali oni dyplom i puchar z rąk gościa. Następny mecz już za rok.

Wszyscy uczniowie, którzy weszli w skład drużyn otrzymali słodkie nagrody, a wszyscy uczniowie szkoły czekoladowe mikołaje.

 

 

 

 

11.12.2014 - Malujemy bombki

 

Uczniowie klas trzecich Szkół Podstawowych w Burzeninie i Waszkowskiem wzięli udział w warsztatach "Malujemy bombki", podczas których samodzielnie ozdabiali bombki wykorzystując własne inspiracje. Efekty były imponujące.
Wszystkie materiały potrzebne do przeprowadzenia warsztatów zostały zakupione przez Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich Gminy Burzenin.

 

 

 

14.12.2014 - Kiermasz ozdób świątecznych

 

W Grabówce odbył się kiermasz „Pomagamy Jakubowi, wspieramy harcerzy” podczas którego można było zakupić ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów Zespołu Szkół w Waszkowskiem oraz Jakuba. Uzyskany z kiermaszu dochód zostanie przeznaczony na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla 10-letniego Jakuba oraz na dofinansowanie zakupów harcerzy.


Uczniowie chętnie włączyli się nie tylko w przygotowanie ozdób świątecznych, stroików a nawet wypiek świątecznych pierniczków ale również chętnie prowadzili pod opieką nauczycieli sprzedaż na kiermaszu.


Bardzo serdecznie dziękujemy ks. Karolowi - proboszczowi parafii w Grabówce za pozwolenie na przeprowadzenie akcji oraz wszystkim ludziom dobrej woli za wzięcie udziału w kiermaszu i zakupienie ozdób.

 

 

17.12.2014 - Lekcja przyrody

 

Ciekawą lekcję przyrody pt. "Zwierzęta naszych lasów" poprowadzili pracownicy lasów państwowych z Nadleśnictwa Złoczew.

Po tradycyjnym łowieckim powitaniu - „Darz Bór”, uczniowie klas IV - VI w ciekawy sposób zapoznali się z przykładami ekologicznej działalności leśniczych i myśliwych. Chociaż tak naprawdę łowiectwo jest pasją, chęcią częstego obcowania z naturą, bycie myśliwym polega nie tylko na strzelaniu. To obowiązek, praca i starania wielu ludzi związane m. in. z utrzymaniem równowagi populacji zwierząt, ochroną zwierząt łownych i ich środowisk bytowania, dokarmianiem zwierząt, budowaniem paśników, walką z kłusownictwem, pozyskiwaniem i magazynowaniem karmy. Goście uświadomili wszystkim uczestnikom jak wielka jest rola człowieka w prowadzeniu racjonalnej gospodarki leśnej.

Opowiedzieli również o swoich doświadczeniach związanych z myślistwem oraz o różnych gatunkach zwierząt, jakie można spotkać w naszych okolicznych lasach. W opowieściach z lasu pojawiało się mnóstwo gwarowych, myśliwskich określeń, które bardzo spodobały się uczniom. Dowiedzieli się oni np. co to są słuchy, trzeszcze, omyk, badyle, skoki, świece, szable, fajki.

Spotkaniu towarzyszyła miła atmosfera. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali prelekcji myśliwych.
Podczas prezentacji uczniowie wysłuchali także sygnałów myśliwskich granych na sygnałówkach.

 

 

19.12.2014 - Wspólne kolędowanie

 

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który długo czekają nie tylko dorośli, ale również dzieci. Jasełka w wykonaniu przedszkolaków z grupy sześciolatków, wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Dzieci w przepięknych strojach występowały przed kolegami. Salę zdobiła piękna dekoracja. Zaśnieżony las z rozgwieżdżonym niebem, choinki, na środku płonęło ognisko. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa.

Scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatane były kolędami i pastorałkami. Gra małych aktorów była pełna otwartości, szczerości, prostoty i ciepła.

 

 

12.01.2015 - Próbny sprawdzian szóstoklasisty

 

Uczniowie klasy szóstej przystąpili do próbnego sprawdzianu nazywanego sprawdzianem po szkole podstawowej, przeprowadzonego w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego sprawdzianu.
Celem było zapoznanie uczniów z nowymi procedurami, a w szczególności ze sposobem zaznaczania rozwiązań zadań zamkniętych na karcie odpowiedzi.
 

Od tego roku szkolnego formuła sprawdzianu została zmieniona, bowiem został podzielony na dwie części. Pierwsza z nich trwa 80 minut (język polski, matematyka) i 45 minut (język obcy nowożytny).
Sprawdzian pomoże zdiagnozować posiadane wiadomości i umiejętności uczniów, określone w wymaganiach ogólnych i szczegółowych w podstawie programowej kształcenia ogólnego w odniesieniu do trzech kluczowych przedmiotów nauczanych na dwóch pierwszych etapach edukacyjnych: języka polskiego, matematyki i języka obcego. 

 

 

19.01.2015 - Teatrzyki profilaktyczne

 

Kolejny raz gościliśmy aktorów teatru profilaktycznego "Kurtyna" z Krakowa, który przedstawił dwa teatrzyki profilaktyczne.
 
Uczniowie klas I – III zobaczyli przedstawienie „Zaczarowany Bagaż”.
 
Opowiadało ono o Adasiu - niesfornym i krnąbrnym chłopcu, wypełniającym każdy dzień swojego młodego życia niegrzecznymi wybrykami i brakiem poszanowania dla rad swoich opiekunów. Nie znosi on zdrowego jedzenia, sprzątania po sobie, mycia zębów i bardzo denerwuje go to, że starsi ludzie nie potrafią tak szybko biegać jak on, i że trzeba ich słuchać, pomagać im i być grzecznym. Ale najbardziej złoszczą Adasia ludzie, którzy nie zwracają na niego uwagi i mają odwagę nie podziwiać jego zdolności do złego zachowywania się. Dlatego Adaś ma coraz mniej kolegów i koleżanek, coraz więcej złych postępków na sumieniu i coraz częściej czuje się samotny. To wszystko zmienia się, gdy odwiedzają go kolejno tajemniczy goście, Czarna i Biała Królowa. Od pierwszej otrzymuje niebezpieczne zadanie do wykonania i kłopotliwy, zaklęty Bagaż, druga pomaga mu wypełnić trudną dla niegrzecznego i samolubnego chłopca misję. Adaś musi zrobić wszystko, by wypełniony jego własnymi złymi postępkami Bagaż nie przepełnił się po brzegi i nie wybuchł złością i strapieniem, pozostawiając chłopca samotnym i zrozpaczonym. Zmagając się ze swoimi słabościami i odzyskując wiarę w potęgę dobra i siłę mądrości Adaś zwycięsko wychodzi z tej trudnej próby.
 
Uczniowie klas IV – VI oglądali przedstawienie „Szkoła z klasą".
 
Zaczynając w typowy dla siebie sposób swój nowy szkolny dzień, Kuba, uczeń 5-tej klasy szkoły podstawowej przeszukuje w szatni rzeczy swoich kolegów i koleżanek. Robi to dyskretnie, ale i bez obawy, bo cieszy się w szkole niekwestionowaną opinią najsilniejszego wojownika i osobnika, który konflikty z rówieśnikami rozwiązuje za pomocą ciężkiego słowa i równie ciężkiej pięści. Jednak, skradzione tego dnia z szatni pieniądze i telefon komórkowy stają się początkiem historii, będącej kanwą nowego przedstawienia pt. „Szkoła z klasą”. Jego bohaterzy: Antek, Kuba, Ania oraz Iza - uczniowie różni od siebie, ale jakże typowi przedstawiciele jednostek charakteryzujących w doskonały sposób szkolną społeczność, będą musieli rozwiązać wiele problemów i stanąć w obliczu tak typowych, dla dzisiejszej szkoły sytuacji, konfliktów i problemów. Dokuczanie słabszym, wyśmiewanie się z dzieci otyłych, biednych, drobne kradzieże czy zabieranie kieszonkowego, pierwsze inicjacje związane ze szkodliwymi używkami, głównie papierosami, przemoc słowna (wulgaryzmy i wyzwiska), fizyczna i emocjonalna, brak motywacji do nauki i wagarowanie to sytuacje, z którymi nieustannie borykają się nauczyciele i rodzice dzieci.

 

 

21.01.2015 - Zabawy w figloraju

 

Tradycyjnie przed feriami przedszkolaki i uczniowie mogą wyszaleć się na dmuchanym figloraju, który specjalnie przyjeżdża do naszego Zespołu. Każda grupa przedszkolna i klasa mają do dyspozycji wszystkie dmuchańce przez 45 minut. Nie zmieniło się to i tym razem. Wszyscy, którzy wyrazili chęć mogli wyszaleć się do woli. Możemy to obejrzeć na zdjęciach w galerii.

 

 

29.01.2015 - Bal karnawałowy

 

Karnawał to czas wspaniałej, radosnej zabawy. W czwartek 29 stycznia sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową pięknie udekorowaną balonikami i światełkami. Jak co roku na balu pojawiło się dużo wróżek, czarodziejów, księżniczek, kowbojów, duchów, biedronek, motylków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek.
 

Bal poprowadzili DJe, którzy od pierwszych taktów skocznej muzyki zagrzewali dzieci oraz ich opiekunów do wspólnej zabawy i korowodów tanecznych. Przedszkolaków zabawiał klown. Atmosfera podczas zabawy była fantastyczna.
 Choć wszyscy uczestnicy wspaniale się bawili i tańcom nie było końca, to czas dobrej zabawy upływał szybko. Na pewno tegoroczny bal będzie niezapomniany, a uczniowie już nie mogą doczekać się kolejnego.

 

 

 

 

1.02.2015 - Aktywne ferie

 

W dniach od 01.02 do 05.02 uczniowie naszej szkoły brali udział w projekcie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty pn. „STOP niskiej emisji – nauka poprzez realizację programów edukacyjnych”. Celem projektu była edukacja ekologiczna poprzez uczestnictwo w warsztatach, mających na celu przeprowadzenie programu w zakresie aktywnej edukacji ekologicznej o szkodliwości niskiej emisji.


Opowiada Janek:
 

Pierwszego dnia wyjazdu zawitaliśmy na plażę w Kołobrzegu, która mimo zimy zalana była przepięknym słońcem. Następnie odwiedziliśmy Oceanarium, w którym mieliśmy możliwość poznania niezwykłych okazów ryb i innych zwierząt żyjących w głębinach morskich.
Kolejne dni spędziliśmy już w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lipiu, gdzie dowiedzieliśmy się co to jest niska emisja i jak jej zapobiegać.

Zajęcia z zakresu edukacji ekologicznej prowadzone były w laboratorium oraz sali bioróżnorodności w wspomnianym ośrodku.
Nie zabrakło również zajęć terenowych. Pojechaliśmy między innymi do biogazowi w Grzmiącej oraz do Drawskiego Parku Krajobrazowego.

Na zakończenie pobytu otrzymaliśmy w prezencie pamiątkowe koszulki oraz zestaw do badania powietrza.
 

Pobyt w Lipiu był udany. Wróciliśmy zadowoleni i pełni wiedzy.

 

 

 

 

17.02.2015 - Cyrk "Bimboland"

 

Do naszej szkoły zawitał cyrk, prezentując wspaniałe show. Dzieci z ciekawością czekały na występ aktorów i przywitały ich gromkimi brawami. Mogliśmy podziwiać żarty clowna, egzotycznego węża, umiejętności akrobatyczne pieska, żonglerkę i jazdę na jednokołowym rowerze. Dzieci miały możliwość sprawdzenia swoich sił w różnych konkurencjach, m.in. w kręceniu hula-hop, poruszaniu się na jednokołowym rowerze, rzucaniu piłeczką i obręczą. Zadania przysporzyły wiele trudności a zarazem rozwijały zmysł równowagi oraz koordynację wzrokowo-słuchową. Występ bardzo się podobał wszystkim uczestnikom, było dużo śmiechu oraz oklasków dla artystów.

 

 

 

07.03.2015 - Dla Kobiet

 

Chłopcy z klas IV, V i VI przygotowali dla wszystkich koleżanek, dziewczynek, pań i kobiet z naszej szkoły przedstawienie z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet. Odśpiewali piosenki, zatańczyli elementy "Jeziora łabędziego" i przedstawili prezentację multimedialną.

Na koniec wręczyli kwiaty w damskich strojach. Wywołali tym aplauz publiczności i szerokie uśmiechy wszystkich przedstawicielek płci pięknej.

 

 

 

10.03.2015 - Turniej

 

W Gminnym Ośrodku Kultury Burzeninie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej “Młodzież Zapobiega Pożarom”.

W turnieju uczestniczyły reprezentacje szkół z terenu gminy. Młodzież musiała wykazać się wiedzą z zakresu znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Na podstawie rozwiązanych testów oraz po dogrywce ustnej wyłoniono zwycięzców. Z naszej szkoły Jan Lubański zajął III miejsce.

 

 

19.03.2015 - Dzień Mundurowy

 

15 marca przypadała 37. rocznica śmierci Aleksandra Kamińskiego "Kamyka" - pedagoga, wychowawcy, współtwórcy metodyki zuchowej, instruktora harcerskiego, harcmistrza, żołnierza Armii Krajowej oraz jednego z ideowych przywódców Szarych Szeregów.

W związku z rocznicą chętni uczniowie przybyli do szkoły w mundurach harcerskich, a dzień ogłoszono mundurowym. Po zajęciach lekcyjnych odbyła się zbiórka, podczas której zebrani przypomnieli życiorys Aleksandra Kamińskiego. Odczytano również fragmenty "Kamieni na szaniec", książki opowiadającej o losach grupy członków Szarych Szeregów podczas II wojny światowej.

Zbiórka zakończyła się rozwiązywaniem rebusów, krzyżówek i zagadek związanych z tematyką spotkania.

 

23.03.2015 - Porzegnanie zimy

 

21 marca kończy się astronomiczna zima i rozpoczyna wiosna. Zgodnie więc z tradycją wspólnie postanowiliśmy pożegnać zimę i przywitać długo oczekiwaną wiosnę. Tak więc, na kilka dni przed uroczystym pożegnaniem zimy przygotowaliśmy Marzannę – słomianą kukłę w kolorowym przebraniu, symbolizującą odchodzącą zimę.

23 marca wszyscy zgromadziliśmy się przed szkołą, skąd wyruszyliśmy na kolorowy pochód przez wieś. Śpiewając, tańcząc i grając na instrumentach muzycznych przekonaliśmy zimę, by odeszła i już nie wracała. Tym samym zaprosiliśmy wiosnę, by zajęła miejsce odchodzącej zimy. Ceremonia zakończona została spaleniem Marzanny w ognisku!

Wszyscy z ogromną radością pożegnaliśmy Marzannę i powitaliśmy najpiękniejszą porę roku – wiosnę!

 

 

24.03.2015 - "Eksperymentuj"

 

Uczniowie klasy III i VI uczestniczyli w zorganizowanych przez Publiczne Gimnazjum w Burzeninie warsztatach "Eksperymentuj". Warsztaty odbywały się pod patronatem Centrum Nauki Kopernik.

Pracownicy CNK przygotowali 15 stanowisk, na których uczniowie poprzez zabawę i własnoręcznie wykonywane eksperymenty zdobywali wiedzę. Samodzielne wyciągane wnioski pozwoliły uczestnikom poznawać fizykę, biologię i matematykę tak, jak nigdy wcześniej.

 

 

24.03.2015 - Miasteczko ruchu drogowego

 

Uczniowie klasy IV i V wzięli udział w teoretycznych i praktycznych zajęciach wychowania komunikacyjnego z wykorzystaniem Mobilnego Miasteczka Ruchu Drogowego.

Zajęcia poprowadzili pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Sieradzu. Rozpoczęli od pogadanki na temat znaków i przepisów ruchu drogowego, a kończąc na praktycznym kształceniu umiejętności jazdy rowerem przy przekraczaniu skrzyżowania z sygnalizacją świetlną oraz ruchem kierowanym przez policjanta.

Wiadomości zdobyte podczas zajęć przydadzą się podczas egzaminu na kartę rowerową oraz w codziennym użytkowaniu rowerów na drogach publicznych.

 

 

01.04.2015 - Test Szóstoklasisty

 

Uczniowie ostatniej klasy naszej szkoły pisali sprawdzian po szkole podstawowej zwany tradycyjnie testem szóstoklasisty. Do sprawdzianu przystąpiło 15 uczniów.

Tegoroczny test podzielony został na dwie części: z języka polskiego i matematyki na który szóstoklasiści mają łącznie 80 minut, oraz testy z języka angielskiego – łączny czas na napisane tego testu to 45 minut. Przed wejściem do klas uczniowie losowali numery miejsc, na których mieli usiąść.

Sprawdzian rozpoczął się punktualnie o godzinie 9:00. W naszej szkole uczniowie w znacznej większości nie bali się testu, do sal wchodzili uśmiechnięci. Tylko nielicznym udzielał się stres. Jednak widok radosnych kolegów i ciepłe słowa wsparcia ze strony dyrekcji i nauczycieli z całą pewnością pomogły im w tych ważnych chwilach.

 

09.04.2015 - Skrzacik 2015

 

Uczennice klasy III - Kinga Gaik, Iza Niciejewska i Zuzanna Janiak, reprezentowały naszą szkołę w XIII Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym "Skrzacik 2015". Dziewczęta zajęły I miejsce w kategorii zespołowej, otrzymały puchar, dyplomy i nagrody.

 

 
 

10.04.2015 - Dzień Marchewki

 

W ramach realizacji programu ekologicznego „Kubusiowi Przyjaciele Natury” przedszkolaki obchodziły „Dzień Marchewki”.

Tego dnia wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo. Celem „Dnia Marchewki” było: przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców jako darów natury, na przykładzie marchewki. Dzieci w czasie zajęć dowiedziały się, że marchew jest zdrowa i lubiana nie tylko przez ludzi – to przysmak wielu zwierząt. Kształtowały sprawność manualną wyklejając papierowe marchewki z kolorowego papieru i bibuły.

 

Na zakończenie dnia nie obyło się bez degustacji soku z marchwi, chrupania surowej marchewki. Śmiechu było co niemiara - ale o to właśnie chodziło, żeby ten dzień był inny od wszystkich - marchewkowy.

Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe, piękne i uśmiechnięte.

 

 

16.04.2015 - Trzecioteścik

 

Uczniowie klasy trzeciej mogli poczuć się jak szóstoklasiści piszący test na zakończenie szkoły podstawowej. Pisali bowiem swój sprawdzian - Trzecioteścik.

"Trzecioteścikiem" nazywany jest test kompetencyjny, który bada umiejętności językowe i matematyczne uczniów. Jego wyniki za 3 lata zostaną porównane z tymi, które ci sami uczniowie osiągną podczas ogólnopolskiego sprawdzianu szóstoklasistów. Za test z języka polskiego uczeń może osiągnąć maksymalnie 24 punkty, z matematyki - 17.

 

 

18.04.2015 - Wycieczka do Warszawy

 

Sobota, dzień wolny od zajęć szkolnych. Idealny na zorganizowanie wycieczki szkolnej. Harcerze z naszej szkoły skorzystali z tego pomysłu i zorganizowali wspólnie z opiekunami wycieczkę do Warszawy.
 

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od położonego w dzielnicy Wola, Cmentarza Powązkowskiego, gdzie oddaliśmy hołd i zapaliliśmy znicze na grobie druha Aleksandra Kamińskiego, najmłodszego poległego żołnierza – Jędrka oraz pod pomnikiem ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Wojska Polskiego oraz Pomnik Małego Powstańca, który upamiętnia najmłodszych uczestników powstania warszawskiego. Wysłuchaliśmy wzruszających opowieści o Małych Bohaterach z ust pani Joli.

Końcowym punktem naszej wycieczki było Muzeum Powstania Warszawskiego.

 

 

22.04.2015 - Dzień Ziemi

 

Każdego roku uczniowie naszej szkoły, nauczyciele i pracownicy obchodzą Dzień Ziemi. Nie inaczej było również w tym roku.

 

Hasło przewodnie tegorocznych obchodów, to "Świat wokół nas".

 

„Ziemio nasza, Ziemio miła

Tyś nas wszystkich wykarmiła,

Twe powietrze, lasy, wody,

To największa Twa uroda.

Więc człowieku, pilnuj srodze,

By nie padło wszystko w trwodze,

Bo gdy zniszczysz wszystko wszędzie

To i ciebie też nie będzie”

 

Kulminacyjnym punktem dnia był konkurs wiedzowo - sportowy, rozegrany wśród drużyn uczniów zaprzyjaźnionych szkół podstawowych z Burzenina, Stolca, Złoczewa i Rychłocic. Wszyscy posiadali ogromną wiedzę z przyrody, ekologii, geografii swoich gmin.

 

Najlepszą okazała się drużyna z Zespołu Szkół w Waszkowskiem, na drugim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Złoczewie. Ostatnie miejsce na podium przypadło drużynie z Zespołu Szkół w Burzeninie. Gratulujemy, dziękując za przybycie wszystkim uczniom.

 

 

29.04.2015 - Powiatowy turniej BRD

 

W Szkole Podstawowej nr 6 w Sieradzu, odbyły się powiatowe rozgrywki w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Przystąpiły do niego drużyny z 10 szkół podstawowych. Zawodnicy musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego podczas rozwiązywania testu oraz umiejętnością doskonałej koordynacji i jazdy rowerem podczas pokonywania toru przeszkód.

Gminę Burzenin reprezentowali uczniowie naszej szkoły w składzie: Weronika Milińska, Jan Lubański, Sebastian Gibki. Ostatecznie naszym kolegom nie udało się sklasyfikować w czołówce turnieju. Zwyciężyła drużyna ze szkoły w Kwaskowie.

 

 

30.04.2015 - "Nasz Papież"

 

Papież Jan Paweł II był największym Polakiem w dziejach. To on, kiedy przyjechał z pierwszą pielgrzymką do Polski, powiedział: "Niech zstąpi duch Twój i odnowi oblicze tej ziemi".

2 kwietnia 2005 r. odszedł do Wieczności, do dziś pamiętamy jak śmierć naszego Papieża zjednoczyła cały świat. 27 kwietnia 2015 roku został włączony do grona świętych przez papieża Benedykta XVII. Z tej okazji w naszej szkole miała miejsce uroczysta akademia upamiętniająca pierwszą rocznicę kanonizacji naszego ukochanego Ojca Świętego. Uczniowie klasy VI przygotowali pod kierunkiem pani Sabiny Lubańskiej wzruszającą część artystyczną. Nie zabrakło w niej przypomnienia sylwetki Jana Pawła II, myśli i przesłań naszego Patrona skierowanych do dzieci i młodzieży.

Podczas części artystycznej odśpiewane zostały pieśni o Ojcu Świętym, min. umiłowana przez niego "Barka".

 

 
 

30.04.2015 - O "Konstytucji 3 maja"

 

Uczniowie klasy V pod opieką pani Aleksandry Gałki przedstawili montaż słowno – muzyczny przypominający jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski – uchwalenie Konstytucji 3 Maja.

Uroczystość rozpoczęto do odśpiewania hymnu narodowego, polskiej pieśni patriotycznej z roku 1797.

Przypomniano postaci króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i głównych autorów tekstu Konstytucji: Hugona Kołłątaja i Ignacego Potockiego. Przedstawiono tło historyczne, jak i najważniejsze artykuły Konstytucji 3 Maja, stanowiącej historyczny fundament nowoczesnego ustroju państwowego Polski. Wiersze i wystąpienia uczniów przeplatane były piosenkami. Zaśpiewano „Witaj majowa jutrzenko” oraz „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”.

Pani Dyrektor przypomniała o konieczności okazywania przywiązania do symboli narodowych, w tym do flagi biało – czerwonej, o której należy pamiętać, aby ją wywiesić w okresie świąt państwowych.

 

 

03.05.2015 - 3 maja

 

Uczniowie z klas II - VI reprezentowali Zespół Szkół w Waszkowskiem w gminnych obchodach 254. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rozpoczęły się one zbiórka pocztów sztandarowych na placu przed kościołem pw. św. Stanisława i Wojciecha, gdzie zebrani uczestniczyli we mszy świętej w intencji Ojczyzny. Po zakończonej mszy wszyscy udali się na rynek, gdzie pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego złożono wiązanki kwiatów.

 

 

05.05.2015 - Przedszkolaki w muzeum

 

Przedszkolaki z grupy sześciolatków wybrały się do Okręgowego Muzeum w Sieradzu, gdzie obejrzały wystawy: "Kultura wsi sieradzkiej z początku XX wieku", „Życie ludzi w pradziejach”. Zwiedzając sale muzealne przedszkolaki z przyjemnością mogły się przenieść w odległe czasy, tak różne od współczesności.

Kolejnym punktem tej edukacyjnej wyprawy były warsztaty "Gliniana zabawka", podczas których przedszkolaki samodzielnie lepiły glinianą zabawkę, podobną do tych, którymi bawiły się dzieci w dawnych czasach. Na zakończenie wyprawy obejrzały eksponaty wystawy „Apteka staromiejska w Sieradzu”.

Wszystkie dzieci wróciły z wycieczki zadowolone i pełne wrażeń oraz nowych, ciekawych wiadomości.

 

 

14.05.2015 - Konkurs piosenki anglojęzycznej

 

Zuzanna Olbińska, uczennica klasy IV, reprezentowała nasz Zespół w III Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej. Konkurs był integralną częścią projektu "English lovers!", realizowanego w ramach Programu English Teaching Polsko - Amreykańskiej Fundacji Wolności.

 

W konkursie brało udział dziewięcioro uczestników. Zuzia zajęła IV miejsce.

 

 

25.05.2015 - Śpiąca Królewna

 

Przedszkolaki z grupy 4-latków i 6-latków oraz uczniowie klasy II pod opieką wychowawców wybrali się do Teatru Miejskiego w Sieradzu na przedstawienie baletowe pt: ”Śpiąca Królewna”. Taneczne show dali podopieczni pani Anety Barton ze Studia Tańca „Arabeska”. Piękne i wielobarwne stroje oraz niezwykły taniec zachwycił wszystkich. Całość występu uzupełniały wizualizacje, także w 3D.

Po widowisku baletowym, przedszkolaki spacerowały po uliczkach Sieradza zmierzając do fontanny na Rynku. Pełni wrażeń wrócili do przedszkola.

 

26.05.2015 - Bezpieczny konkurs

 

Zuzia Janiak z klasy III, została laureatką konkursu "Bezpieczeństwo i rozwaga - tego od Ciebie każdy wymaga", zajmując I miejsce w kategorii klas I - III.

Ogólnopolski konkurs zorganizowali Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej oraz Szef Obrony Cywilnej Kraju we współpracy z urzędami wojewódzkimi - dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz wychowanków specjalnych ośrodków szkolno -wychowawczych i świetlic terapeutycznych.

Najlepsze prace zostały zaprezentowane w Porcie Lotniczym im. Władysława Reymonta, a ich autorzy odebrali gratulacje i nagrody.

 

 

27-29.05.2015 - Dzień Mamy

 

Przez kolejne trzy dni, w szkole odbywały się spotkania przedszkolaków z mamami, które zapraszane były na przedstawienia z okazji ich święta. Każda grupa przedszkolna przygotowała piosenki i wierszyki dla swoich Mam.

Każdy przedszkolak recytował wierszyk dla swojej mamy a następnie razem odśpiewali piosenki. Przedstawienia nie były łatwe, ale dzieciaki świetnie sobie poradziły. Podczas wręczania własnoręcznie wykonanych upominków całusom i uściskom nie było końca. Po prezentacjach słowno – muzycznych wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku. Atmosfera tych uroczystości była podniosła i niezwykle rodzinna.

 

 

01.06.2015 - Dzień Dziecka

 

Wszystkie dzieci nasze są!

 

Pogoda tego dnia dopisała! Przedszkolaki oraz uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w zorganizowanych dla nich zabawach, konkurencjach sportowych, rajdach pieszych i plenerach plastycznych.

Dzieciaki z grup przedszkolnych wspólnie z opiekunkami bawiły się na placu zabaw i w ogrodzie szkolnym. Dla uczennic z klas I - III zorganizowano konkurs na Małą Miss, a dla uczniów turniej piłki nożnej.

Uczniowie klasy IV udali się do Burzenina na warsztaty plastyczne, prowadzone przez znanego widawskiego artystę, malarza, grafika, ilustratora, pana Jacka Frąckiewicza.

Pani Sabina i pani Alina wraz z uczniami swoich klas (V i VI) wybrały się na pieszy rajd Waszkowskie - Burzenin, podziwiając po drodze przyrodę Międzyrzecza Warty i Widawki.

Pięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w zawodach wędkarskich, zajmując drużynowo III miejsce.

Ten piękny i słoneczny dzień zakończono słodkim akcentem, przepysznym tortem przygotowanym przez Radę Rodziców.

 

 
 

02.06.2015 - Turniej Kwadranta

 

Kolejny słoneczny, czerwcowy dzień! Wśród ośmioosobowych drużyn złożonych z uczniów klas IV, V i VI rozegrano turniej gry w kwadranta. W skład każdej drużyny wchodziło 4 chłopców i 4 dziewczęta. Drużyny walczyły o puchar Pani Dyrektor.

 

Pierwszy rozegrany mecz pomiędzy drużynami klas V i VI zakończył się wynikiem 32:10 dla klasy VI. Starsi koledzy zdobywali punkty sprawnie odbijając piłkę i zaliczając bazy. Drugi mecz rozgrywały drużyny klas IV i V ustanawiając wynik 11:6 dla klasy V.

 

Mecz finałowy, rozegrany między drużynami klas VI i V zakończył się zwycięstwem tej pierwszej (22:11).Puchar Dyrektora zdobyła drużyna z klasy VI.

 

 

11.06.2015 - English lovers!

 

Filip Witczak z klasy VI, reprezentował naszą szkołę w XI międzygminnym konkursie języka angielskiego, zorganizowanym przez Zespół Szkół w Burzeninie w ramach projektu "English lovers!". Zajął 8 miejsce wśród kilkudziesięciu uczestników. Gratulujemy!

 

 

13.06.2015 - Dzień Rodziny!

 

Sobotnie popołudnie 13 czerwca uczniowie klasy VI spędzili razem z rodzicami na uroczystym spotkaniu rodzinnym. Głównym celem spotkania było kształtowanie u uczniów umiejętności spędzania wolnego czasu z rodziną oraz zacieśnianie więzi emocjonalnej między rodzicami a dziećmi.

Wspólne przeżywanie uroczystości związane było z ukończeniem szkoły przez uczniów klasy VI. Spotkanie rozpoczęło się od wysłuchania przedstawienia dla Rodziców i wręczenia upominków własnoręcznie wykonanych przez dzieci. Kolejnym punktem imprezy były konkursy znajomości rodziców i ich dzieci, konkurs celności, umiejętności jazdy na gokardzie po torze. Rozegrano mecze w piłkę nożną i w kwadranta. Nieważne były wyniki i to że dzieciaki pokonali rodziców w każdej konkurencji. Ważna była wspaniała zabawa i wspólnie spędzony czas.

Na zakończenie spotkania wszyscy wspólnie zasiedli do stołu i skosztowali potraw z grila.

SL  .

 

18.06.2015 - Aktywni w Łodzi

 

Jest godzina ósma trzydzieści rano, dnia 17 czerwca 2015 roku. Uczniowie klasy VI niecierpliwie oczekują na opiekunów oraz autokar, który ma ich zabrać na wycieczkę. Na wszystkich zaspanych twarzach widać podekscytowanie wizją całodniowej wycieczki. Razem z wychowawczynią, panią Sabiną oraz panem Grzegorzem zajmują miejsca w autobusie. Odpoczynek, relaks i dobrą zabawę – czas zacząć.
 

W pierwszej kolejności zawitaliśmy do kina CinemaCity, gdzie obejrzeliśmy film„Kraina jutra. Następnie sprawdzaliśmy swoje umiejętności gry w kręgle, na kręgielni Drakula. Tabela wyników wahała się od 19 do 110 punktów. Po posiłku udaliśmy się Aquaparku „Fala”, gdzie spędziliśmy aktywnie dwie godziny, pływając, zjeżdżając i pluskając się w wodzie.
 

Dzień zakończyliśmy o godzinie 20.30, gdy wróciliśmy uśmiechnięci i zadowoleni.

SL  .

 

18.06.2015 - ZOO i Afrykarium

 

Przedszkolaki z grupy sześciolatków, uczniowie klasy I, II i III, oraz dwie uczennice klasy IV wybrali się pod opieką pań Doroty, Eli, Asi, Niny i Justyny na wycieczkę do wrocławskie zoo.

W czasie całodniowego pobytu dzieci zwiedziły zoo wraz z pawilonami, oraz afrykarium, które było główną atrakcją wyjazdu.

Spacerując po obiekcie dzieci zapoznały się ze zróżnicowanymi ekosystemami Czarnego Lądu.

Największą atrakcję stanowiły liczne akwaria, zbiorniki wodne oraz baseny reprezentujące m.in. rafę koralową Morza Czerwonego, jezior Malawi i Tanganiki, głębiny Kanału Mozambickiego, gdzie występują rekiny, płaszczki i inne duże ryby pelagiczne, które dzieci podziwiały z podwodnego, akrylowego tunelu o długości około 18m.

Kolejna odwiedzana ekspozycja poświęcona była Wybrzeżu Szkieletów w Namibii, które zamieszkują pingwiny oraz kotiki afrykańskie. W dżungli otaczającej rzekę Kongo dzieci obserwowały krokodyle i manaty - niezwykłe, roślinożerne ssaki zwane także syrenami.

Wycieczka zakończyła się zakupem pamiątek i pysznym obiadem w restauracji Letniej na terenie zoo.

 

 

26.06.2015 - Zakończenie roku szkolnego

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbyło się na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Waszkowskiem. W uroczystości uczestniczyli tegoroczni absolwenci, uczniowie, nauczyciele i rodzice. Urząd Gminy Burzenin reprezentowali: pan wójt Jarosław Janiak i przewodnicząca Rady Gminy pani Małgorzata Płóciennik. Radę Rodziców reprezentował pan Zdzisław Szmytka.

 

Na zdjęciu poniżej tegoroczni absolwenci.

 

 

...

 
Copyright by Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół w Waszkowskiem